Etui książkowe – wady i zalety

Nie każdy telefon wygląda tak, jakbyś chciał, prawda? Na szczęście możesz zdecydować się na zdejmowane etui na telefon, aby poprawić jego wygląd i zapewnić mu większe bezpieczeństwo. Książkowe etui jest dość popularnym wyborem, ponieważ oferuje więcej niż tylko ochronę. Możesz włożyć tam swoje karty kredytowe, pieniądze itp. Ponadto jest atrakcyjne i dostępne w praktycznie nieograniczonej liczbie wzorów i kolorów. Sprawia to, że każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w każdym wieku. Jak wszystko jednak książkowe etui ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im zatem.

Etui typu książka na telefon i jego zalety

Wszystkie potrzebne przedmioty możesz przechowywać razem z telefonem w etui książkowym. Twoje dokumenty czy karty kredytowe schowasz do etui książkowego, co oznacza, że nie musisz nosić dużego portfela ani ciężkiej torby za każdym razem, gdy wychodzisz. Książkowe etui na telefon może również pełnić funkcję stojaka, co jest bardzo przydatne, gdy chcesz oglądać seriale, programy telewizyjne lub filmy na telefonie.

Zapewnia także ochronę przed uszkodzeniami. Etui książkowe na telefon komórkowy zapewniają wyższy poziom ochrony przed uszkodzeniami niż inne rodzaje etui, ponieważ całkowicie zakrywają telefon, w tym jego ekran. Oznacza to, że nawet jeśli upuścisz telefon, nie ulegnie on uszkodzeniu, a nawet jeśli tak się stanie, nie będą one tak duże,jak w przypadku innego etui lub, co gorsza, jego braku.Co więcej, dodatkowa obudowa sprawi, że telefon będzie całkowicie odporny na zarysowania, odciski palców, skazy czy zabrudzenia.

Są też stylowe. Etui książkowe, są również świetnym dodatkiem, ponieważ są dostępne w ogromnej różnorodności wzorów i stylów. Mogą być wykonane ze skóry lub materiałów skóropodobnych, które nadają im wspaniały wygląd. Dostępne w przeróżnych wzorach zapewnią Ci taki wygląd telefonu, jaki tylko chcesz.

Etui książkowe na telefon komórkowy i jego wady

Etui książkowe, w formie książki, case typu book, z okładką

Są nieporęczne do noszenia w kieszeni. Mogą również pękać, jeśli przeładujesz je kilkunastoma kartami i zwitkami gotówki. Jeśli jednak kupisz etui książkowe lepszej jakości, na pewno wytrzyma dłużej. Najlepiej jednak nie przechowywać w nim więcej niż jest to konieczne.

Kiedy zgubisz telefon w książkowym etui, stracisz znacznie więcej niż tylko telefon. Zgubienie telefonu jest wystarczająco okropne, ale utrata dokumentów, gotówki i kart jest jeszcze gorsza. Chociaż możesz temu zapobiec, będąc trochę uważnym, najlepszym sposobem jest po prostu włożenie do etui jednej karty i trochę gotówki, aby strata była minimalna.

Etui na telefon książka – prawie same korzyści

Istnieją również opinie, że etui książkowe na telefon jest przeznaczone tylko dla kobiet. To jednak nieprawda. Istnieje wiele etui, wykonanych z brązowej lub czarnej skóry, które są idealne dla mężczyzn. Do tego w aktualnych czasach zaciera się granica gender, więc jeśli podoba Ci się etui na telefon książka – po prostu go sobie kup.

Etui książkowe na telefon to dobra inwestycja, ponieważ zapewniają pełną ochronę telefonu, a także zwalniają z konieczności noszenia ze sobą portfela. Jednak przed zakupem wybierz model ze sprawdzonego źródła, co będzie gwarantem wysokiej jakości. Pamiętaj też, że wady etui książkowego na telefon wiążą się głównie z jego użytkowaniem, a nie konstrukcją. Jeśli zatem nie będziesz go wypychać nadmierną ilością kart i będziesz pilnować go jak oka w głowie przed kradzieżą czy zgubieniem – będzie to najprawdopodobniej najlepsze etui w Twoim życiu.